00
dni do Konferencji

Zaproszenie Komitetu Organizacyjnego

Szanowni Państwo!

Za każdym razem kiedy przystępuję do pisania zaproszenia na kolejną edycję Kasprowiska, a przyjemność ta spotyka mnie już po raz siódmy, wydaje mi się, że nadchodząca konferencja będzie wyjątkowa, inna i lepsza niż poprzednia. W większości przypadków miałem rację, nasze SENiTowe spotkanie urosło, ma uznaną markę w świecie polskich kardiologów, również tych, którzy problematyką EKG nie zajmują się na co dzień, rozwija się i zmienia na lepsze z roku na rok.

Jednak w tym roku mam przyjemność zaprosić Was na naprawdę wyjątkową konferencję. Otóż nasze Kasprowisko połączone będzie w 2021 roku z kongresami dwóch największych światowych towarzystw elektrokardiograficznych - 21. Kongresem ISHNE (International Soceity of Holter and Noninvasive Electrocardiology) oraz 48. Kongresem ISE (International Society of Electrocardiology). Takie wydarzenia polska kardiologia jeszcze nie przeżyła!

Prócz znanych Wam doskonale z poprzednich edycji Kasprowiska najwybitniejszych polskich specjalistów elektrokardiologii będziemy mieli okazję wysłuchać wykładów “pomnikowych” postaci światowej kardiologii nieiwazyjnej. Osób, które stanowią o obliczu elektrokardiologii, którzy tworzyli i wciąż modyfikują standardy, którymi posługujemy się w codziennej praktyce, wybitnych naukowców i świetnych mówców. Takiego zjazdu postaci wybitnych polska elektrokardiologia jeszcze nie widziała.

Konferencja odbędzie się w przyszłym roku nieco później niż dotąd, w połowie kwietnia, ale znów w tak gościnnym i przyjaznym naszej konferencji Hotelu Marcure Kasprowy Zakopane. Oczywiście w programie nie zabraknie stałych elementów - Maratonu EKG, Egzaminu EKG, licznych warsztatów i sesji praktycznych. Wykłady będą wygłaszane w języku polskim i angielskim z symultanicznym tłumaczeniem, więc nawet osoby ze słabszą znajomością angielskiego śmiało mogą się do Zakopanego wybrać.

Przypominam, że rok 2021 to w Polskim Towarzystwie Kardiologicznym rok wyborczy, w Zakopanem wybierzemy nowe władze Sekcji i naszego przedstawiciela w Zarządzie Głównym. Walne Zebranie członków SENiT to bardzo ważna sprawa i dla każdej osoby zainteresowanej rozwojem elektrokardiologii i telemedycyny w Polsce udział w nim to obowiązek.

Zachęcamy Państwa do szybkiej rejestracji na Konferencję - ruszy ona w połowie sierpnia. Liczba uczestników będzie ograniczona, na te ograniczenia wpływ będzie miała aktualna sytuacja epidemiologiczna i zalecenia organów rządowych, dlatego o ostatecznym przyjęciu zgłoszenia będzie decydowała ich kolejność. Mam głębokie przekonanie, że nasze Kasprowisko odbędzie się w tradycyjnym trybie, jednak bierzemy pod uwagę, że w krytycznej sytuacji przeprowadzimy je w internecie. Bezpieczeństwo wykładowców i uczestników jest naszym priorytetem, ale jednak bezpośredni, osobisty kontakt z wykładowcami, zwłaszcza tak znamienitymi, jest najlepszą formą nauki.

Ze swojej strony, w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by Kasprowisko 2021 przeszło do historii polskiej kardiologii jako jedna z najlepszych pod względem organizacyjnym i naukowym konferencji monotematycznych.

Przewodniczący Komitetu Naukowego Kasprowisko 2021
Przewodniczący SENiT PTK
Bartosz Szafran

April 14, 2021

Egzamin EKG i Maraton EKG

April 15, 2021

Sesje naukowe, warsztaty, sesje prac oryginalnych - 6 sal

April 16, 2021

Sesje naukowe, warsztaty, sesje prac oryginalnych - 6 sal

April 17, 2021

Sesje naukowe, warsztaty, sesje prac oryginalnych - 6 sal

Szanowni Państwo,

Jak co roku mam przyjemność zaprosić Państwa do aktywnego udziału w „Maratonie EKG”. Jak zawsze nasza Konferencja rozpocznie się w środę wieczorem od tej sesji (od 19:30 do północy bez przerwy), choć w tym roku Kasprowisko połączone będzie z kongresem ICE ISHNE i ISE).

Prezentujemy tam przypadki kliniczne z interesującymi elektrokardiogramami (zapisy spoczynkowe, wysiłkowe, holterowskie, telemedyczne) lub elektrogramami. Jak zawsze Maraton ma swój wiodący temat - w tym roku jest to „EKG en el tiempo de cholera” - w tłumaczeniu „EKG w czasie pandemii”. Oczywiście nie oznacza to, że należy prezentować tylko przypadki pacjentów zakażonych COVID-19, bierzemy pod uwagę wszystkie ciekawe zapisy zarejestrowane w czasie epidemii.

Tradycyjnie prosimy o zgłaszanie przypadków wraz z kluczowym zapisem EKG na adres mailowy ekg@ikard.pl w terminie do 31 stycznia 2021. Prezentacje prosimy przygotować w języku polskim, przedstawić można ją po polsku lub angielsku (sesja będzie tłumaczona).

Do zobaczenia na Kasprowisku!

Rafał Baranowski

27

Edycja

1200

Uczestników

120

Wykładowców

60

Sesji

Miejsce obrad

Zapraszamy do Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem

Hotel Mercure Kasprowy w Zakopanem - Sale konferencyjne

Doskonale wyposażone centrum konferencyjne - położony w samym sercu gór Hotel Kasprowy słynie z najwyższej jakości oferowanych usług. Mieści się tu aż 13 przestronnych, profesjonalnie przygotowanych i wyposażonych sal konferencyjnych w hotelu, które łącznie pomieszczą nawet 1150 osób. Hotel dysponuje zewnętrznym parkingiem i garażem, łącznie posiadając 230 miejsc parkingowych.

Organizatorzy