00
dni do Konferencji

Zaproszenie Komitetu Organizacyjnego

Szanowni Państwo!

Kiedy na początku marca 2019 roku kończyło się 26. Kasprowisko, chyba nikt nie był w stanie przewidzieć zdarzeń, które miały miejsce w kolejnych miesiącach. Szalejąca pandemię odebrała nam wszystkim między innymi możliwość spotykania się na konferencjach i szkoleniach. Zapewne był to jeden z mniejszych kłopotów, jakich doświadczyliśmy przez ostatnie półtorej roku, przecież uczyliśmy się i spotykaliśmy się na licznych webinarach i szkoleniach prowadzonych online, jednak myślę, że wszystkim nam bardzo brakuje szkoleń, na których można zobaczyć na żywo wykładowcę i innych uczestników, spotkać się w kuluarach, oderwać się od szarej codzienności.

Dlatego postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, by Kasprowisko 2022 odbyło się starym zwyczajem w Zakopanem, w dobrze nam znanym gościnnym Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Mamy nadzieję, że nie przeszkodzi nam kolejna fala pandemii i stowarzyszenie INFARMA, które postanowiło bez względu na wszystko, nie bacząc na tradycję i etykę biznesu, nie przyznawać certyfikatów konferencjom organizowanym między innymi w Zakopanem. Chcemy spotkać się w kwietniu, by znów uczyć się, rozmawiać o wszystkim, co kryje się pod hasłem elektrokardiologii nieinwazyjnej i telemedycyny.

Na spotkaniu jak zawsze odbędzie się kilkadziesiąt sesji naukowych i warsztatów, poświęconych EKG w każdej formie - spoczynkowej, wysiłkowej, rejestrowanej długotrwale standardowo i telemedycznie. Nie oderwiemy się też od tematyki pandemii i jej wpływu na elektrokardiograficzną rzeczywistość w Polsce. Planujemy sesje zaprzyjaźnionych struktur PTK - Sekcji Rytmu Serca, Sekcji Rehabilitacji i Fizjologii Wysiłku, Sekcji Pielęgniarek i Techników Medycznych, Asocjacji Niewydolności Serca i innych. Oczywiście jak zawsze Konferencja zacznie się od tak lubianych przez Was Egzaminu EKG i Maratonu EKG. Chcemy też w sposób specjalny uhonorować Profesora Wojciecha Zarębę, którego chyba nikomu przedstawiac nie trzeba, a który niedawno otrzymał tytuł Honorowego Członka PTK. Nie zabraknie też okazji do kuluarowych rozmów, spotkań z ekspertami, możliwości odwiedzenia stoisk sponsorów.

Zapraszamy zatem do Zakopanego na początku kwietnia 2022. Wróćmy po dwuletniej przerwie bogatsi w doświadczenie, by po staremu zgłębiać tajniki EKG.

Przewodniczący Komitetu Naukowego Kasprowisko 2022
Przewodniczący AENiT PTK
Bartosz Szafran

Program Szczegółowy

Sala A - Tatry 1
17:00 - 18:30
Próbny Egzamin z EKG
April 6, 2022 Sala A - Tatry 1

Próbny Egzamin z EKG

.
19:30 - 23:30
Maraton EKG
April 6, 2022 Sala A - Tatry 1

Maraton EKG

d
Sala A - Tatry 1 Sala B - Tatry 2 Sala C - Rysy Sala D - Ornak
09:00 - 10:30
Historia choroby elektrokardiogramem pisana... Inżynieria genetyczna i perspektywy leczenia kanałopatii Arytmia do ablacji (lub NIE!!!) od pierwszego wejrzenia. -
April 7, 2022 Sala A - Tatry 1

Historia choroby elektrokardiogramem pisana...

prowadzący:

Krzysztof Szydło (Katowice), Beata Średniawa (Zabrze), Katarzyna Mizia- Stec (Katowice)

Wykłady

#1 Przypadek 1... - Krzysztof Szydło (Katowice)

#2 Przypadek 2... - Beata Średniawa (Zabrze)

#3 Przypadek 3... - Piotr Kukla (Gorlice)

#4 Przypadek 4... - Karolina Bula (Katowice)

#5 Przypadek 5... - Michał Orszulak (Katowice)

#6 Przypadek 6... - Katarzyna Mizia- Stec (Katowice)

April 7, 2022 Sala B - Tatry 2

Inżynieria genetyczna i perspektywy leczenia kanałopatii

prowadzący:

Katarzyna Biernacka (Warszawa), Robert Nowak (Politechnika Warszawska, Warszawa ), Artur Filipecki (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Katowice)

Wykłady

#1 Podstawy inżynierii genetycznej - Robert Nowak (Politechnika Warszawska, Warszawa)

#2 Postępy w leczeniu i zapobieganiu chorobom metodami inżynierii genetycznej - Jacek Jemielity (Uniwersytet Warszawski, Warszawa)

#3 Możliwości inżynierii genetycznej w leczeniu kanałopatii - Artur Filipecki (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Katowice)

#4 Nowe możliwości farmakologiczne – leki wpływające na transport jonowy (lumakaftor+iwakaftor) - Dorota Sands (Instytut Matki i Dziecka, Warszawa)

April 7, 2022 Sala C - Rysy

Arytmia do ablacji (lub NIE!!!) od pierwszego wejrzenia.

Sugestywne zapisy ekg i Holter ekg

prowadzący:

Michał Orczykowski (I Klinika Zaburzeń Rytmu Serca, Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie), Krzysztof Kaczmarek (Klinika Elektrokardiologii, Uniwersytet Medyczny w łodzi)

Wykłady

#1 Widzę nadkomorowe zaburzenia rytmu w ekg i wiem, że NIE SĄ do ablacji - Marcin Witkowski (Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku )

#2 Widzę nadkomorowe zaburzenia rytmu w ekg i wiem, że SĄ do ablacji - Krzysztof Dubowski (I Klinika Zaburzeń Rytmu Serca, Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie )

#3 Widzę komorowe zaburzenia rytmu w ekg i wiem, że SĄ do ablacji - Radosław Kiedrowicz (Klinika Kardiologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie)

#4 Widzę komorowe zaburzenia rytmu w ekg i wiem, że NIE SĄ do ablacji - Jakub Baran (Klinika Kardiologii, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie)

April 7, 2022 Sala D - Ornak
11:00 - 12:30
Pacjent z implantowanym rozrusznikiem/ICD przychodzi do poradni po zgodę na... O PRĄDACH INNYCH NIŻ EKG - METODY BIOIMPEDANCYJNE. DIAGNOSTYKA, PROGNOZOWANIE, TELEMEDYCYNA Sztuczna inteligencja w służbie arytmologii -
April 7, 2022 Sala A - Tatry 1

Pacjent z implantowanym rozrusznikiem/ICD przychodzi do poradni po zgodę na...

Kompendium postępowania z CIED

prowadzący:

Bartosz Szafran (Oddział Kardiologiczny, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Kamieńskiego 73 a, 51-124 Wrocław), Michał Orszulak (I Katedra i Klinika Kardiologii Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląski Uniwersytet Medyczny 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 47)

Wykłady

#1 ...rezonans magnetyczny - Michał Orszulak (I Katedra i Klinika Kardiologii Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląski Uniwersytet Medyczny 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 47)

#2 ...powrót do pracy zawodowej - Karolina Bula (I Katedra i Klinika Kardiologii Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląski Uniwersytet Medyczny 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 47)

#3 ...radioterapię - Artur Filipecki (I Katedra i Klinika Kardiologii Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląski Uniwersytet Medyczny 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 47)

#4 ...operację - Witold Orszulak (I Katedra i Klinika Kardiologii Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląski Uniwersytet Medyczny 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 47)

April 7, 2022 Sala B - Tatry 2

O PRĄDACH INNYCH NIŻ EKG - METODY BIOIMPEDANCYJNE. DIAGNOSTYKA, PROGNOZOWANIE, TELEMEDYCYNA

prowadzący:

Paweł Krzesiński (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa), Janusz Siebert (Katedra Medycyny Rodzinnej, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk)

Wykłady

#1 Ostra niewydolność serca – dlaczego warto wspomagać leczenie metodami bioimpedancyjnymi? - Agata Galas (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)

#2 Kardioimpedancyjne testy wysiłkowe – nowości w praktyce - Małgorzata Kurpaska (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)

#3 Kardiografia impedancyjna w różnicowaniu przyczyn duszności? Niewydolność serca vs. POChP - problem zawsze aktualny - Janusz Siebert (Katedra Medycyny Rodzinnej, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk)

#4 Zdalny monitoring hemodynamiczny – projekt AMULET - Paweł Krzesiński (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)

April 7, 2022 Sala C - Rysy

Sztuczna inteligencja w służbie arytmologii

prowadzący:

Katarzyna Biernacka (Warszawa), Teodor Buchner (Politechnika Warszawska, Warszawa), Suave Łobodziński ( University of California, Los Angeles )

Wykłady

#1 Podstawy sztucznej inteligencji - Robert Nowak (Politechnika Warszawska, Warszawa)

#2 Sztuczna inteligencja w elektrokardiologii - Suave Łobodziński (University of California, Los Angeles )

#3 Predykcja nagłego zgonu sercowego a podstawie algorytmów sztucznej inteligencji: EKG - Teodor Buchner (Politechnika Warszawska, Warszawa)

#4 Predykcja nagłego zgonu sercowego a podstawie algorytmów sztucznej inteligencji: MRI - Jakub Zieliński (Warszawa)

April 7, 2022 Sala D - Ornak
14:00 - 15:30
Zapisy z Mojej Pracowni Trudna kwalifikacja do wszczepienia ICD w prewencji pierwotnej w wadach wrodzonych serca - rola badań diagnostycznych w stratyfikacji ryzyka arytmicznego. Nie tylko o COVID, czyli o arytmogennym działaniu infekcji -
April 7, 2022 Sala A - Tatry 1

Zapisy z Mojej Pracowni

prowadzący:

Krzysztof Szydło (Katowice), Beata Średniawa (Zabrze), Małgorzata Kurpesa (Łódź)

Wykłady

#1 Zapisy z Mojej Pracowni - Krzysztof Szydło (Katowice), Beata Średniawa (Zabrze), Małgorzata Kurpesa (Łódź)

April 7, 2022 Sala B - Tatry 2

Trudna kwalifikacja do wszczepienia ICD w prewencji pierwotnej w wadach wrodzonych serca - rola badań diagnostycznych w stratyfikacji ryzyka arytmicznego.

prowadzący:

Maciej Sterliński (I Klinika Zaburzeń Rytmu Serca, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska), Katarzyna Bieganowska (Klinika Kardiologii, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Warszawa, Polska ), Waldemar Bobkowski (Klinika Kardiologii Dziecięcej, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Poznań, Polska. )

Wykłady

#1 Przypadek kliniczny - Karolina Borowiec (Klinika Wad Wrodzonych Serca, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska)

#2 Elektrokardiografia. Skale ryzyka nagłego zgonu sercowego w tetralogii Fallota - Elżbieta Katarzyna Biernacka (Klinika Wad Wrodzonych Serca, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska)

#3 Rezonans magnetyczny - Mateusz Śpiewak (Pracownia Rezonansu Magnetycznego, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska. )

#4 Badanie elektrofizjologiczne - Michał Orczykowski (I Klinika Zaburzeń Rytmu Serca, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska. )

#5 Podsumowanie. Wybór urządzenia w trudnych anatomicznie przypadkach - Maciej Sterliński (I Klinika Zaburzeń Rytmu Serca, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska. )

April 7, 2022 Sala C - Rysy

Nie tylko o COVID, czyli o arytmogennym działaniu infekcji

prowadzący:

Katarzyna Mizia- Stec (I Katedra i Klinika Kardiologii. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), Krzysztof Kaczmarek (Klinika Elektrokardiologii, UM w Łodzi)

Wykłady

#1 Mechanizmy arytmogenne w infekcjach - Aleksander Strzelecki (Klinika Elektrokardiologii, UM w Łodzi)

#2 Arytmie towarzyszące najczęstszym chorobom infekcyjnym - Iwona Cygankiewiz (Klinika Elektrokardiologii UM w Łodzi)

#3 Kardiomiopatie na tle infekcyjnym - Joanna Kwiatkowska (Gdańsk)

#4 Jak leczyć arytmie towarzyszące infekcjom - Krzysztof Kaczmarek (Klinika Elektrokardiologii UM w Łodzi)

April 7, 2022 Sala D - Ornak
16:00 - 17:30
Migotanie przedsionków - przypadki z życia wzięte - sesja jak na Arythmix-ie Wybrane aspekty praktycznej kardioneurologii Czy pacjenci z implantowanymi urządzeniami do elektroterapii serca powinni rutynowo mieć wykonywane badanie holterowskie EKG? EKG w różnych sytuacjach klinicznych
April 7, 2022 Sala A - Tatry 1

Migotanie przedsionków - przypadki z życia wzięte - sesja jak na Arythmix-ie

prowadzący:

Katarzyna Biernacka (Warszawa), Adam Sokal (Zabrze)

Wykłady

#1 Bezobjawowy pacjent z przetrwałym migotaniem przedsionków. - Andrzej Lubiński (Łódź)

#2 Objawowy pacjent z napadowym migotaniem przedsionków. - Piotr Kułakowski (Warszawa)

#3 Pacjent z migotaniem przedsionków i licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego. - Maria Trusz-Gluza (Katowice)

#4 Trzydziestolatek z najpewniej pierwszym epizodem migotania przedsionków. - Krzysztof Szydło (Katowice)

April 7, 2022 Sala B - Tatry 2

Wybrane aspekty praktycznej kardioneurologii

prowadzący:

Rafał Dąbrowski (Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie ), Michał Karliński (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie ), Michał Farkowski (Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie )

Wykłady

#1 Skala CHA2DS2-VAsc – blaski i cienie - Michał Farkowski (Warszawa)

#2 Czy zegarek może rozpoznać AF? - Maciej Sterliński (Warszawa)

#3 Udar niedokrwienny – co robić zanim opiekę przejmie neurolog? - Michał Karliński (Warszawa)

#4 Choroba wieńcowa i migotanie przedsionków - Rafał Dąbrowski (Warszawa)

#5 Wpływ ablacji migotania przedsionków na ośrodkowy układ nerwowy - Łukasz Szumowski (Warszawa)

April 7, 2022 Sala C - Rysy

Czy pacjenci z implantowanymi urządzeniami do elektroterapii serca powinni rutynowo mieć wykonywane badanie holterowskie EKG?

Sesja pro-contra jakiej jeszcze nie było: wielorundowy pojedynek ikony holteryzmu z weteranem implantatorstwa

prowadzący:

Bartosz Szafran (Wrocław), Stefan Karczmarewicz (Otwock-Soplicowo)

Wykłady

#1 Czy pacjenci z implantowanymi urządzeniami do elektroterapii serca powinni rutynowo mieć wykonywane badanie holterowskie EKG? - Bartosz Szafran (Wrocław), Stefan Karczmarewicz (Otwock-Soplicowo)

April 7, 2022 Sala D - Ornak

EKG w różnych sytuacjach klinicznych

prowadzący:

Małgorzata Kurpesa (Katedra i I Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Szpital im. W. Biegańskiego 91-347 Łódź,), Ewa Straburzyńska- Migaj (I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu)

Wykłady

#1 EKG w nadciśnieniu płucnym - Małgorzata Kurpesa (Katedra i I Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Szpital im. W. Biegańskiego 91-347 Łódź,)

#2 EKG w kardiomiopatii przerostowej - Ewa Trzos (Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego)

#3 EKG w innych kardiomiopatiach - Ewa Straburzyńska- Migaj (I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu)

#4 EKG w nadciśnieniu tętniczym - Piotr Sawiński (Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu)

18:00 - 19:30
- - - -
April 7, 2022 Sala A - Tatry 1
April 7, 2022 Sala B - Tatry 2
April 7, 2022 Sala C - Rysy
April 7, 2022 Sala D - Ornak
Sala A - Tatry 1 Sala B - Tatry 2 Sala C - Rysy Sala D-Ornak -Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory- Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy–Kasprowy 2022 Symposium
10:00 - 11:30
Badania wysiłkowe - spiroergometryczne z mojej pracowni Pogranicze w ogniu IV, kardiomiopatia przerostowa – strategie na przeciwnika o wielu twarzach. Co kardiolog powinien wiedzieć o kontroli i programowaniu urządzeń wszczepialnych (CIED)? - Warsztaty kontroli i programowania CIED - część teoretyczna Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory (Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy)
April 8, 2022 Sala A - Tatry 1

Badania wysiłkowe - spiroergometryczne z mojej pracowni

prowadzący:

Dominika Szalewska (Klinika Rehabilitacji, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk), Anna Jegier (Zakład Medycyny Sportowej Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, Poradni Prewencji Chorób Układu Krążenia i Metabolicznych Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi)

Wykłady

#1 Testy spiroergometryczne w nadciśnieniu płucnym - Jacek Migaj (I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu)

#2 Spiroergometria u osób młodocianych z wadami wrodzonymi serca - Anna Turska-Kmieć (Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Klinika Kardiologii)

#3 Test spiroergometryczny w czasach pandemii Covid-19 - Ewa Straburzyńska- Migaj (Poznań)

#4 Test spiroergometryczny w rehabilitacji (w tym pocovidowej) - Bartosz Szafran (Wrocław)

April 8, 2022 Sala B - Tatry 2

Pogranicze w ogniu IV, kardiomiopatia przerostowa – strategie na przeciwnika o wielu twarzach.

prowadzący:

Zofia Oko-Sarnowska (I Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), Maria Miszczak-Knecht (Kliniki Kardiologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Warszawa), Waldemar Bobkowski (Klinika Kardiologii Dziecięcej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), Romuald Ochotny (I Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

Wykłady

#1 Kardiomiopatia przerostowa. Jak się zaczyna? Jak rozpoznajemy? Jaki przebieg naturalny? - Waldemar Bobkowski (Klinika Kardiologii Dziecięcej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

#2 Strategie oceny ryzyka zgonu sercowego u dzieci z kardiomiopatią przerostową. - Lidia Ziółkowska (Klinika Kardiologii, Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", Warszawa)

#3 Wytyczne amerykańskie 2020 – na co warto zwrócić uwagę – impresje własne. - Zofa Oko-Sarnowska (I Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

#4 Strategie zapobiegania nagłemu zgonowi sercowemu u pacjentów dorosłych z kardiomiopatią przerostową. - Agnieszka Katarzyńska-Szymańska (I Klinika Kardiologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

April 8, 2022 Sala C - Rysy

Co kardiolog powinien wiedzieć o kontroli i programowaniu urządzeń wszczepialnych (CIED)? - Warsztaty kontroli i programowania CIED - część teoretyczna

prowadzący:

Adam Sokal (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu), Michał Mazurek (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu), Ewa Jędrzejczyk-Patej (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

Wykłady

#1 Podstawy kontroli stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów - Ewa Jędrzejczyk-Patej (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#2 Kontrola i programowanie CIED - doświadczenia własne z przykładami - Michał Mazurek (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#3 Czy IEGM=EKG? - Ewa Jędrzejczyk-Patej (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#4 Możliwości i nowości telemonitoringu CIED - Michał Mazurek (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#5 Co kardiolog powinien wiedzieć o kontroli i programowaniu urządzeń wszczepialnych (CIED)? - Warsztaty kontroli i programowania CIED - część praktyczna - Michał Mazurek (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu), Ewa Jędrzejczyk-Patej (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu), Adam Sokal (Oddział Kliniczny Kardiologii Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

April 8, 2022 Sala D-Ornak -Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory- Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy–Kasprowy 2022 Symposium

Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory (Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy)

prowadzący:

Katarzyna Biernacka (Poland), Iwona Cygankiewiz (Poland), Wojciech Zaręba (USA), Domenico Corrado (Italy), Katarzyna Mizia- Stec (Poland)

.
Wykłady

#1 History of the research - Katarzyna Biernacka (Poland)

#2 Evaluation of the current diagnostic criteria - Domenico Corrado (Italy)

#3 ECG in sudden cardiac death risk stratification - Iwona Cygankiewiz (Poland)

#4 Risk scores in ARVC - Julia Cadrin-Tourigny (Canada)

12:00 - 13:30
Wczesne doświadczenia kliniczne i poczekalnia refundacji – stan obecny i perspektywy Diagnostyka elektrokardiograficzna arytmii z punktu widzenia elektrofizjologa. Wielosmakowy koktail elektrokardiograficzny, z plasterkiem stymulatora i parasolką z ICD From bench to bedside – badania podstawowe dla przyszłej terapii (From bench to bedside - new research for future treatment)
April 8, 2022 Sala A - Tatry 1

Wczesne doświadczenia kliniczne i poczekalnia refundacji – stan obecny i perspektywy

prowadzący:

Romuald Ochotny (Poznań), Bartosz Szafran (Wrocław)

Wykłady

#1 SICD – subcutateous implantable cardioverter-defibrillator - Maciej Kempa (Gdańsk)

#2 ILR – implantable loop recorder - Marcin Grabowski (Warszawa)

#3 LLPM – leadless pacemaker - Przemysław Mitkowski (Poznań)

#4 WCD – wearable cardioverter-defibrillator - Krzysztof Wranicz (Łódź)

April 8, 2022 Sala B - Tatry 2

Diagnostyka elektrokardiograficzna arytmii z punktu widzenia elektrofizjologa.

prowadzący:

Marek Jastrzębski (Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum), Andrzej Przybylski (Uniwersytet Rzeszowski Kolegium Nauk Medycznych)

Wykłady

#1 Elektrokardiograficzna lokalizacja ogniska ektopowego w arytmiach komorowych. - Sławomir Pluta (Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#2 Zespół WPW. Elektrokardiograficzne różnicowanie położenia drogi dodatkowej. - Michał Farkowski (Narodowy Instytut Kardiologii im Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

#3 EKG w ustalaniu lokalizacji częstoskurczu komorowego. - Adam Sokal (Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#4 Częstoskurcz nadkomorowy z szerokimi zespołami QRS. Elektrokardiograficzna diagnostyka różnicowa. - Marek Jastrzębski (Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum)

April 8, 2022 Sala C - Rysy

Wielosmakowy koktail elektrokardiograficzny, z plasterkiem stymulatora i parasolką z ICD

Interaktywne warsztaty praktyczne dla niezaawansowanych

prowadzący:

Anna Rydlewska (Kraków), Stefan Karczmarewicz (Otwock-Soplicowo)

Wykłady

#1 Wielosmakowy koktajl elektrokardiograficzny, z plasterkiem stymulatora i parasolką z ICD - Anna Rydlewska (Kraków), Stefan Karczmarewicz (Otwock-Soplicowo)

April 8, 2022 Sala D-Ornak -Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory- Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy–Kasprowy 2022 Symposium

From bench to bedside – badania podstawowe dla przyszłej terapii (From bench to bedside - new research for future treatment)

prowadzący:

Karolina Borowiec (Poland), Aleksandra Gąsecka - van der Pol (Poland), Alessandra Rampazzo (Italy)

Wykłady

#1 Anti-desmoglein-2 antibodies in ARVC - Robert Hamilton (Canada)

#2 Rola mikroRNA w AKPK (The Role of MicroRNAs in ARVC) - Petros Syrris (United Kingdom)

#3 Wnt/β-catenin pathway in ARVC - Alessandra Rampazzo (Italy)

#4 Pęcherzyki zewnątrzkomórkowe w rozpoznawaniu, leczeniu I stratyfikacji ryzyka w AKPK (Extracellular vesicles in ARVC diagnosis, risk stratification and therapy) - Aleksandra Gąsecka - van der Pol (Poland)

14:30 - 16:00
Mój pacjent sportowiec... TELEKARDIOLOGIA W TERAPII HOLISTYCZNEJ – JAK SKUTECZNIE DOSTARCZYĆ TO CO DOBRE NASZYM CHORYM? Resynchronizacja serca AD 2022: to już nie tylko stymulacja biwentrykularna (BiV- CRT) ale też HBP-CRT, LBBP-CRT, LOT-CRT i HOT-CRT. Różnice, wskazania, EKG. Etiologia i rożnorodność fenotypów (Etiology and the variety of phenotypes)
April 8, 2022 Sala A - Tatry 1

Mój pacjent sportowiec...

Sesja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK

prowadzący:

Maria Miszczak-Knecht (Warszawa), Łukasz Małek (Warszawa), Anna Turska-Kmieć (Warszawa)

Wykłady

#1 Przebył zatrzymanie krążenia - Bartosz Szafran (Wrocław)

#2 Ma wszczepiony kardiowerter-defibrylator i chce uprawiać sport - Iwona Cygankiewiz (Łódź)

#3 Ma wszczepiony stymulator i chce uprawiać sport - Renata Główczyńska (Warszawa)

#4 Ma rozpoznaną kanałopatie i chce uprawiać sport - Katarzyna Bieganowska (Warszawa)

April 8, 2022 Sala B - Tatry 2

TELEKARDIOLOGIA W TERAPII HOLISTYCZNEJ – JAK SKUTECZNIE DOSTARCZYĆ TO CO DOBRE NASZYM CHORYM?

Sesja Komisji Informatyki i Telemedycyny oraz Infrastruktury ZG PTK

prowadzący:

Paweł Krzesiński (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa), Ryszard Piotrowicz (Klinika Choroby Wieńcowej i Rehabilitacji Kardiologicznej, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa-Anin)

Wykłady

#1 Rozwiązania telemedyczne dla chorych po epizodzie zaostrzenia niewydolności serca - Paweł Krzesiński (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)

#2 Czy telerehabilitacja hybrydowa zapewnia holistyczną opiekę naszym chorym? - Ewa Piotrowicz (Centrum Telekardiologii, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa-Anin)

#3 Zdalne monitorowanie w arytmii - Paweł Balsam (I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Warszawa)

#4 Omdlenia sporadyczne – jak wykorzystać ILR w ustaleniu przyczyny bradyarytmicznej? - Beata Średniawa (Oddział Kliniczny Kardiologii, Katedra Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii SUM, Zabrze)

#5 Telepsychologia, psychotelemedycyna – jak żyć (dobrze) w świecie cyfrowej medycyny? - Katarzyna Piotrowicz (Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa)

April 8, 2022 Sala C - Rysy

Resynchronizacja serca AD 2022: to już nie tylko stymulacja biwentrykularna (BiV- CRT) ale też HBP-CRT, LBBP-CRT, LOT-CRT i HOT-CRT. Różnice, wskazania, EKG.

prowadzący:

Marek Jastrzębski (Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. ), Piotr Kukla (Oddział Internistyczno-Kardiologiczny Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach.)

Wykłady

#1 Idea terapii resynchronizującej – dobra kwalifikacja to podstawa. - Aleksander Kusiak (I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego. Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. )

#2 Resynchronizacja jedną elektrodą – bezpośrednia stymulacja pęczka Hisa i lewej odnogi. - Grzegorz Kiełbasa (I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego. Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. )

#3 Próba przywrócenia fizjologii w bardzo uszkodzonym sercu - hybrydy stymulacji fizjologicznej z elektrodą lewokomorową. - Tomasz Sondej (I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego. Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. )

#4 Jak oceniać EKG podczas stymulacji aby stwierdzić, że osiągnięto – lub nie - resynchronizację, w metodach BiV-CRT, HBP-CRT, LBBP-CRT, LOT-CRT i HOT- CRT. - Marek Jastrzębski (Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. )

April 8, 2022 Sala D-Ornak -Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory- Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy–Kasprowy 2022 Symposium

Etiologia i rożnorodność fenotypów (Etiology and the variety of phenotypes)

prowadzący:

Olgierd Woźniak (Poland), Maria Miszczak-Knecht (Poland)

Wykłady

#1 Evaluative assessment of genetic basis of ARVC - Petros Syrris (United Kingdom)

#2 Korelacje między genotypem a fenotypem (Genotype-phenotype correlation) - Olgierd Woźniak (Poland)

#3 Czy istnieje nabyta forma AKPK? Rola sportu w ekspresji choroby (Does acquired ARVC exist? A role of sport in ARVC expression) - Łukasz Małek (Poland)

#4 Arytmogenna kardiomiopatia lewej komory (Arrhythmogenic left ventricular cardiomyopathy) - Przemysław Chmielewski (Poland)

16:30 - 18:00
800 m.n.p.m i wyżej … Telemedycyna w kardiologii dziecięcej Seks, autobusy i inne potwory - problemy psychiczne pacjentów z ICD. Interaktywne warsztaty z elementami teatralno-muzycznymi. Kierunki dalszych badań (Directions of further studies)
April 8, 2022 Sala A - Tatry 1

800 m.n.p.m i wyżej …

Sesja Oddziału Kardiologicznego Szpitala im. T. Chałubińskiego w Zakopanem i TOPR

prowadzący:

Michał Staszel (Kardiologia Zakopane), Sylweriusz Kosiński (OITiA Zakopane), Bartosz Szafran (Ceper)

Wykłady

#1 Chory z zawałem/NZK – ścieżka od Tatr do szpitala - Wojciech Stolarczyk (Kardiologia Zakopane), Łukasz Migiel (TOPR)

#2 Jak przeżyć NZK w Tatrach – przypadek z życia wzięty - Bartłomiej Hełmecki (Kardiologia Zakopane), Łukasz Migiel (TOPR)

#3 Kardiologiczne skutki porażenia piorunem - Michał Staszel (Kardiologia Zakopane)

#4 Hipotermia po zasypaniu przez lawinę – 6h 35 min VF - Sylweriusz Kosiński (OITiA Zakopane), Michał Jaros (OITiA Zakopane)

April 8, 2022 Sala B - Tatry 2

Telemedycyna w kardiologii dziecięcej

Sesja Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

prowadzący:

Bożena Werner (Warszawa), Ryszard Piotrowicz (Warszawa), Paweł Krzesiński (Warszawa)

Wykłady

#1 Zastosowanie telemedycyny w kardiologii dziecięcej. - Bożena Werner (Warszawa)

#2 Czy sztuczna inteligencja może być przydatna w telemedycznej ocenie układu sercowo-naczyniowego u dzieci i młodzieży? - Radosław Pietrzak (Warszawa)

#3 Znaczenie rozwiązań teleinformatycznych w opiece nad dziećmi z zespołami arytmii wrodzonych i ich rodzinami. - Tomasz Książczyk (Warszawa)

April 8, 2022 Sala C - Rysy

Seks, autobusy i inne potwory - problemy psychiczne pacjentów z ICD. Interaktywne warsztaty z elementami teatralno-muzycznymi.

prowadzący:

Stefan Karczmarewicz (Otwock - Soplicowo), Anna Mierzyńska (Warszawa), Jacek Gessek (Toruń)

Wykłady

#1 Seks, autobusy i inne potwory - problemy psychiczne pacjentów z ICD. Interaktywne warsztaty z elementami teatralno-muzycznymi. - Anna Mierzyńska (Warszawa), Jacek Gessek (Toruń), Stefan Karczmarewicz (Otwock - Soplicowo)

April 8, 2022 Sala D-Ornak -Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory- Arrhythmogenic Right Ventricular Cardiomyopathy–Kasprowy 2022 Symposium

Kierunki dalszych badań (Directions of further studies)

prowadzący:

Przemysław Mitkowski (Poland), Katarzyna Bieganowska (Poland), Waldemar Bobkowski (Poland)

Wykłady

#1 Wieloośrodkowe badanie ARVC- ARNI (Multicenter study ARVI-ARNI) - Katarzyna Mizia- Stec (Poland)

#2 Postępy w technikach MRI. Nowe możliwości diagnostyczne i rokownicze (Development in MRI technics - New diagnostic and prognostic options) - Łukasz Mazurkiewicz (Poland)

#3 New ablation techniques (Nowe techniki ablacji) - Helmut Puererfellner (Austria)

#4 Rola wysiłkowego testu sercowo-płucnego i markerów włóknienia w kwalifikacji do przeszczepienia serca (How to assess the best time for OHT. The role of CPET and markers of fibrosis) - Karolina Borowiec (Poland)

Sala A - Tatry 1 Sala B - Tatry 2 Sala C - Rysy
09:00 - 10:30
Nie LBBB, nie RBBB - a QRS mimo to szeroki - czyli niespecyficzne zaburzenia przewodnictwa śródkomorowego: rozpoznanie i implikacje kliniczne. Nowe wytyczne Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku w praktyce klinicznej czyli mój pacjent w oddziale rehabilitacji kardiologicznej: Skale/kalkulatory ryzyka nagłego zgonu sercowego
April 9, 2022 Sala A - Tatry 1

Nie LBBB, nie RBBB - a QRS mimo to szeroki - czyli niespecyficzne zaburzenia przewodnictwa śródkomorowego: rozpoznanie i implikacje kliniczne.

prowadzący:

Marek Jastrzębski (Pracownia Elektrofizjologii Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.), Adam Sokal (Katedra Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Oddział Kliniczny Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Śląskie Centrum Chorób Serca )

Wykłady

#1 NIVCD – patofizjologia i jak rozpoznać. - Marek Jastrzębski (Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. )

#2 NIVCD w trialach CRT. - Adam Bednarski (I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. )

#3 Aktualne możliwości leczenia zabiegowego NIVCD - stymulacja fizjologiczna jako element CRT (HOT-CRT, LOT-CRT). - Paweł Moskal (Pracownia Elektrofizjologii. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. )

#4 Przegląd przypadków – przed wszczepieniem, po wszczepieniu i obserwacja odległa. - Agnieszka Bednarek (I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego. Szpital Uniwersytecki w Krakowie. )

April 9, 2022 Sala B - Tatry 2

Nowe wytyczne Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku w praktyce klinicznej czyli mój pacjent w oddziale rehabilitacji kardiologicznej:

prowadzący:

Agnieszka Mawlichanów (Kraków), Małgorzata Kurpesa (Łódź)

Wykłady

#1 z chorobą niedokrwienną serca - Ewa Piotrowicz (Warszawa)

#2 z migotaniem przedsionków - Małgorzata Kurpesa (Łódź)

#3 z wszczepionym urządzeniem stymulującym - Bartosz Szafran (Wrocław)

#4 z niewydolnością serca - Ewa Straburzyńska- Migaj (Poznań)

#5 po wymianie zastawki - Agnieszka Mawlichanów (Kraków)

April 9, 2022 Sala C - Rysy

Skale/kalkulatory ryzyka nagłego zgonu sercowego

prowadzący:

Maria Trusz-Gluza (Śląski Uniwersytet Medyczny, Katowice, Polska), Maria Miszczak-Knecht (Klinika Kardiologii, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Warszawa, Polska), Maciej Kempa (Pracownia Elektrofizjologii i Elektroterapii Serca, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk, Polska)

Wykłady

#1 Kardiomiopatia przerostowa - Mariusz Kłopotowski (Klinika Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska)

#2 Kardiomiopatia arytmogenna - Przemysław Chmielewski (Ośrodek Badań Przesiewowych Dziedzicznych Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego, Narodowy Instytut Kardiologii, Warszawa, Polska)

#3 Kanałopatie - Artur Filipecki (Śląski Uniwersytet Medyczny, Katowice, Polska. )

#4 Tetralogia Fallota - Elżbieta Katarzyna Biernacka (Klinika Wad Wrodzonych Serca, Warszawa, Polska)

10:45 - 12:15
Bradykardiatlon - bez pośpiechu, 50 elektrokardiograficznych "twarzy" bradykardii i zaburzeń przewodzenia Ustąpienie wskazań do stałej stymulacji serca i co dalej? Pacjent z urządzeniem wszczepialnym na dyżurze
April 9, 2022 Sala A - Tatry 1

Bradykardiatlon - bez pośpiechu, 50 elektrokardiograficznych "twarzy" bradykardii i zaburzeń przewodzenia

prowadzący:

Sebastian Stec (Rzeszów), Agnieszka Zienciuk-Krajka (Gdańsk)

Wykłady

#1 Bradykardie w rzadkich chorobach - Paweł Matusik (Kraków)

#2 Bradykardie funkcjonalne - przed i po kardioneuroablacji - Sebastian Stec (Rzeszów)

#3 Bradykardie u sportowców, ale również niewyczynowców - Przemysław Guzik (Poznań)

#4 Bradykardie w zapaleniu mięśnia serca, COVID-19 i kardiomiopatiach - Krzysztof Kaczmarek (Łódź)

#5 Bradykardie w hemodynamice - Jerzy Sacha (Opole)

April 9, 2022 Sala B - Tatry 2

Ustąpienie wskazań do stałej stymulacji serca i co dalej?

prowadzący:

Maciej Sterliński (Klinika Zaburzeń Rytmu Serca Instytutu Kardiologii Warszawa Moderator), Krzysztof Szydło (Katedra i Klinika Kardiologii Śląski Uniwersytet Medyczny Moderator)

Wykłady

#1 Historia naturalna pacjentów z omdleniami kardiogennymi - Antoni Wileczek (Division of Electrophysiology, Cardioneuroablation, Catheter Ablation and Cardiac Stimulation, Subcarpathian Centre for Cardiovascular Intervention Sanok )

#2 Neuroablacja w leczeniu omdleń neurokardionennych - Roman Piotrowski (Klinika Kardiologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Grochowskim w Warszawie)

#3 Pacjent z układem stymulującym z którego nie korzysta – co dalej - Michał Orszulak (I Katedra i Klinika Kardiologii Śląski Uniwersytet Medyczny )

#4 Pacjent po usunięciu układu z powodu infekcji. Weryfikacja wskazań i co z niej wynika? - Anna Polewczyk (Collegium Medicum Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach; Klinika Kardiochirurgii Świętokrzyskie Centrum Kardiologii w Kielcach)

#5 Usuwanie zbędnych układów stymulujących w praktyce klinicznej - Andrzej Kutarski (Klinika Kardiologii Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

April 9, 2022 Sala C - Rysy

Pacjent z urządzeniem wszczepialnym na dyżurze

Warsztaty kontroli i programowania urządzeń wszczepialnych dla nieelektrokardiologów

prowadzący:

Andrzej Kułach (KiK Kardiologii SUM)

Wykłady

#1 Pacjent z urządzeniem wszczepialnym na dyżurze - Andrzej Kułach (KiK Kardiologii WNoZ SUM)

12:30 - 14:00
Stymulacja serca. Pacjent z arytmią w opiece ambulatoryjnej Neuromodulacja – skuteczne leczenie zespołów arytmicznych
April 9, 2022 Sala A - Tatry 1

Stymulacja serca.

Czego brakuje mi w nowych wytycznych ESC.

prowadzący:

Marcin Grabowski (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Adam Sokal (Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

Wykłady

#1 Diagnostyka i follow-up - Michał Mazurek (Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu)

#2 Stała stymulacja serca - Marcin Witkowski (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)

#3 Alternatywne miejsca stymulacji - Paweł Moskal (Szpital Uniwersytecki w Krakowie)

#4 Elektroterapia w niewydolności serca - Dariusz Zając (Narodowy Instytut Kardiologii im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)

April 9, 2022 Sala B - Tatry 2

Pacjent z arytmią w opiece ambulatoryjnej

Sesja Sekcji Pielęgniarstwa i Techniki Medycznej PTK

prowadzący:

Renata Wolfshaut-Wolak (Kraków), Aldona Kubica (Bydgoszcz), Agnieszka Młynarska (Katowice)

Wykłady

#1 Rola pielęgniarki w opiece nad pacjentem z arytmią - Katarzyna Lomper (Wrocław)

#2 Czy dieta ma znaczenie? - Adrian Kwaśny (Łódź)

#3 Jak wykorzystać nowe technologie w opiece nad pacjentem z arytmią - Piotr Hetman (Kraków)

#4 Problemy psychologiczne u pacjentów z arytmią - Anna Ratajska (Bydgoszcz)

April 9, 2022 Sala C - Rysy

Neuromodulacja – skuteczne leczenie zespołów arytmicznych

prowadzący:

Katarzyna Biernacka (Instytut Kardiologii w Aninie), Piotr Kułakowski (Klinika Kardiologii CMKP)

Wykłady

#1 Wstęp - Piotr Kułakowski (Klinika Kardiologii CMKP)

#2 2. Omdlenia odruchowe z asystolią - Roman Piotrowski (Klinika Kardiologii CMKP)

#3 3. Migotanie przedsionków - Piotr Kułakowski (Klinika Kardiologii CMKP)

#4 4. Wrodzone kanałopatie - Katarzyna Biernacka (Instytut Kardiologii w Aninie)

#5 5. Burza elektryczna – podejście elektrofizjologa - Sebastian Stec (Sanok)

#6 6. Burza elektryczna – co może kardiochirurg? - Piotr Suwalski (Klinika Kardiochirurgii, Szpital MSWiA, Warszawa)

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejny Maraton EKG. Maraton w swej historii ulegał różnym zmianom i tym razem mamy kolejną - zmianę Gospodarza. W 2022r tą funkcję przejmuje Prof. Marek Jastrzębski. Jak przystało na nowego Gospodarza jest autorem pomysłu na wątek przewodni tego spotkania. Jest nim temat „Ten jeden szczegół….”. Temat bardzo prawdziwy, bo wiemy doskonale jak małe szczegóły a czasem tylko jeden załamek, jedna ewolucja w jednym odprowadzeniu dają nam klucz do rozpoznania. Te szczegóły trzeba umieć zobaczyć, rozpoznać i wyciągnąć wnioski. Propozycje przypadków należy nadsyłać mailowo na adres mcjastrz@cyf-kr.edu.pl. Termin do 12.12.2021.

Przypominamy, ekg to nie tylko zapisy spoczynkowe, ale również rejestracje długotrwałe, eventy, próby wysiłkowe, zapisy z urządzeń wszczepialnych, zapisy z różnych urządzeń, z których mogą korzystać pacjenci.

Dla Autorów najwyżej ocenionych prezentacji (tak przez publiczność jak i prezydium Maratonu) przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy.

Prof. Rafał Baranowski, Prof. Marek Jastrzębski

Opłaty konferencyjne

Opłata zjazdowa
Zawiera lunch w Czwartek 7 kwietnia oraz przerwy kawowe.

Do 31 grudnia 2021:
 • Członkowie SENiT - 570PLN
 • Nie członkowie SENiT - 670PLN
Od 1 stycznia 2022:
 • Członkowie SENiT - 720PLN
 • Nie członkowie SENiT - 820PLN
Na miejscu:
 • 1000PLN

Pozostałe stawki

 • Studenci - 100PLN (opłata zawiera wstęp na wykłady i wystawy firm)
 • Osoba towarzysząca
  (udział w elementach pozamerytorycznych konferencji) - 250PLN (opłata zawiera wstęp na wystawy firm i przerwy kawowe)
 • Pielęgniarki, ratownicy medyczni, technicy medyczni, członkowie SENiT lub SPiTM - 300PLN (opłata zawiera wstęp na wystawy firm, wykłady i przerwy kawowe)
 • Uczestnik warsztatów „Cardiology Meets Physics and Mathematics” nie będący lekarzem - 300PLN (opłata zawiera wstęp na wystawy firm, wykłady i przerwy kawowe)
 • Obiadokolacja w środę 6.04 - 90PLN
 • Uroczysta kolacja z muzyką taneczną 7.04 - 200 PLN *
 • Obiad w piątek 8.04 - 90 PLN
 • Kolacja w piątek 8.04 - 90 PLN
 • Obiad w sobotę 9.04 - 90PLN

Rezygnacja

Do 31 grudnia:
 • Zwracamy 100% opłaty zjazdowej
Od 1 do 31 stycznia:
 • Zwracamy 50% opłaty zjazdowej
Po 1 lutego:
 • nie zwracamy opłaty zjazdowej
* Wydarzenia pozamerytoryczne są finansowane ze środków własnych Organizatora; nie są częścią programu naukowego. Wydarzenie nie jest finansowane ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED lub MedTech Polska

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że ze względu na ogromne zainteresowanie Konferencją pula miejsc noclegowych w hotelu Mercure Kasprowy została wyczerpana i nie ma już możliwości rejestracji na wydarzenie w opcji z zakwaterowaniem


Osoby zainteresowane zakwaterowaniem w czasie trwania Konferencji zachęcamy do dokonywania samodzielnych rezerwacji w hotelu Aquarion Family&Friends w Zakopanem

Na hasło „Kasprowisko 2022” otrzymają Państwo specjalny rabat na pobyt w hotelu

Fee and Food
Zawiera opłatę zjazdową oraz wszystkie posiłki z wyjątkiem śniadań w dniach 6-9 kwietnia.
 

 • ~ 1000PLN ~

28

Edycja

1000

Uczestników

120

Wykładowców

60

Sesji


Sponsorów zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu

k.nowinski@evereth.pl

724 995 604

Miejsce obrad

Zapraszamy do Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem

Hotel Mercure Kasprowy w Zakopanem - Sale konferencyjne

Doskonale wyposażone centrum konferencyjne - położony w samym sercu gór Hotel Kasprowy słynie z najwyższej jakości oferowanych usług. Mieści się tu aż 13 przestronnych, profesjonalnie przygotowanych i wyposażonych sal konferencyjnych w hotelu, które łącznie pomieszczą nawet 1150 osób. Hotel dysponuje zewnętrznym parkingiem i garażem, łącznie posiadając 230 miejsc parkingowych.